США продовжать санкції проти компаній, які беруть участь у добудові газопроводу “Північний потік-2”. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв’ю CNN.

Блінкен каже, що США ввели санкції проти компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу, і чітко дав зрозуміти, що “ми будемо продовжувати це робити”.

За його словами, тема газопроводу була піднята під час його нещодавньої зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Хайко Маасом у Брюсселі.

“Ми вважаємо, що це [будівництво трубопроводу] – погана ідея, і для нас було важливо мати можливість передати це безпосередньо нашому близькому партнеру, Німеччині”, – сказав Блінкен.

“Це потенційно шкідливо для України, Польщі та інших країн. Це дає Росії більшу зброю використання енергії як інструменту примусу”, – сказав він.

Він зазначив, що партнери з НАТО тісно співпрацюють між собою, незважаючи на розбіжності щодо “Північного потоку-2”. За його словами, агресивна поведінка Росії є головним джерелом занепокоєння США та їх союзників по НАТО.

На запитання, чи може уряд США щось зробити, щоб зупинити його завершення, він відповів, що “це залежить від тих, хто намагається побудувати трубопровід і добудувати його”.

“Ми просто хотіли переконатися, що наша позиція, наша опозиція трубопроводу були добре зрозумілі”, – додав Блінкен.

Джерело – УНІАН