За даними дослідження словацького державного інституту контролю за лікарськими засобами російська вакцина “Спутник V” , закуплена попереднім складом уряду, не ідентична тій, яка дістала схвалення наукового журналу “The Lancet”.

Словацькі експерти не змогли рекомендувати щеплювати населення російською вакциною з огляду на недостатність інформації про неї. Це спільна позиція державного інституту та Міністерства охорони здоров’я Словаччини.

У Словацькому державному інституті контролю за лікарськими засобами заявили, що російська вакцина пройшла тести на стерильність, прозорість, колір, аномальну токсичність, специфічну активність, відсутність видимих механічних домішок, визначення концентрації білка, зовнішнього вигляду. Та на основі лише цих показників не можна надати висновок щодо ефективності препарату та його безпечності.

Наголошується також, що словацькі експерти навіть не отримали всіх документів про виробництво чи безпеку вакцини, купленої в РФ.

Словацьке МОЗ вже звернулося до іншої лабораторії для додаткової перевірки придбаного “Спутника”, результати стануть відомі через кілька днів.