Держави-учасниці ОБСЄ засудили військові маневри Росії на кордоні з Україною та вимагають пояснень від Москви з цього приводу.

Про це йдеться у звіті ОБСЄ за підсумками засідання 10 квітня, яке було передане Радіо Свобода.

Зустріч ініціювала Україна. У той же час Росія, яка повинна була надати інформацію про свою військову діяльність, відмовилася брати в ній участь.

Від імені Європейського Союзу Португалія [очолюючи Раду Європейського Союзу] висловила занепокоєння щодо концентрації російських військ та ситуації з безпекою на українських кордонах.

Окрім підтримки України, ЄС закликав “сторони утримуватися від дій та риторики, які можуть призвести до посилення напруженості”.

Великобританія висловила занепокоєння рішенням Російської Федерації не брати участь у засіданні. Лондон хоче, щоб Москва пояснила свої дії на кордоні.

Канада запитала Росію, коли вона планує виводити війська з кордону до місць постійної дислокації, а також запитала, чому російська влада не повідомляє про свої маневри.

Німеччина та Франція розкритикували реакцію Росії на масштабне військове нарощування на кордоні з Україною, назвавши її занадто лаконічною та загальною.

“Сполучені Штати наголосили, що відсутність прозорості свідчить про те, що це не є рутинними або раніше запланованими військовими навчаннями. Німеччина, виступаючи також від імені Франції, висловила занепокоєння масштабними переміщеннями російського військового контингенту на кордоні з Україною, які можуть бути розвіяні належними поясненнями”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, Грузія, Польща, Латвія, Литва та Туреччина підтримали Україну.

Джерело – Укрінформ