Наближаються нові санкції США, і вони є хорошим початком.
Російські кроки в останні дні щодо накопичення військ на кордоні та розміщення десантних кораблів та канонерських човнів до Чорного моря викликали дискусію серед експертів щодо того, чи справді Володимир Путін готується до ескалації семирічного конфлікту своєї країни проти України, чи просто проводить зухвале шоу – для власного народу або для нової адміністрації США, яка готується ввести суворі нові санкції.

У будь-якому випадку, заважаючи російському лідерові пройти безрозсудний курс, як це було в 2014 році, коли його військові сили незаконно захопили Крим і розпочали війну в іншій частині Сходу України, яка триває сьогодні, вимагатимуть рішучих дій від президента Байдена.

Дозвіл нового вторгнення Росії не лише завдасть чергового удару по новоспеченій демократії, це призведе до дестабілізації глобального порядку в той час, коли світ стикається з подвійними катастрофами пандемії коронавірусу та зміною клімату. Це також послало б небезпечне повідомлення іншим країнам, що терпіти захоплення земель і не захищати демократії.

Байден вже зробив добрий перший крок, надіславши Україні додаткову військову допомогу, а Туреччина заявила, що США планують розмістити в Чорному морі військово-морські сили США, повідомляє Reuters. Байден також чітко заявив, що США дотримуються суверенітету та територіальної цілісності України.

І санкції, без сумніву, наближаються. Чиновники проводили розвідувальні оцінки конкретних випадків агресивної зовнішньої політики Кремля та порушення міжнародного законодавства, вже вводячи нові санкції через отруєння опозиційного лідера Олексія Навального. Повідомляється, що більше оглядів, які зосереджуються на його втручанні у вибори 2020 року, масштабній кібератаці SolarWinds та щедрій дії американських військ в Афганістані закінчені або майже завершені.

Але Байден може зробити більше, використовуючи військову допомогу та загрозу додаткових санкцій.

Починаючи з 2014 року, США та їхні союзники по НАТО розпочали програму військової допомоги Україні. Коли я був у Пентагоні, мій офіс розробляв варіанти для президента Барака Обами, зосереджуючись насамперед на допомозі українським збройним силам захищати свої сухопутні кордони технікою та навчанням.

Пізніше, після різкої блокади та викрадення українських військово-морських сил, Сполучені Штати також приділяли велику увагу зміцненню можливостей морської оборони України. Тепер уряд США може звернути свою увагу на вдосконалення повітряних сил України, які вже були застарілими до нападу Росії на українську авіацію.

Якщо Росія отримає свій шлях, незважаючи на волю українського народу та міжнародне право, Путін буде спонуканий продовжувати поширювати свій корумпований політичний, військовий та економічний вплив серед країн колишнього СРСР та за його межами. Він, безсумнівно, випробує рішучість НАТО, швидше за все, в Прибалтиці.

Напад або вторгнення в державу НАТО вимагає колективної військової реакції відповідно до установчого договору Aльянсу. Ми повинні уникати такої ситуації, коли б нам загрожувала набагато більша небезпека ескалації, ніж у нас сьогодні в Україні.

Джерело – The Washington Post