НАТО закликало Росію до негайної деескалації напруженості на її кордонах з Україною та негайно припинити військове нарощування, яке є невиправданим, незрозумілим та глибоко стурбованим.

Про це сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу у Брюсселі у вівторок, 13 квітня, за результатами позачергового засідання Північноатлантичної ради, яке було скликане з ініціативи України.

“За останні тижні Росія перевела тисячі боєздатних військ до кордонів України. Найбільший обсяг російських військ з часу незаконної анексії Криму в 2014 році. Росія повинна припинити це військове нарощування в Україні та навколо неї, припинити свої провокації та негайно деескалювати “, – сказав Столтенберг.

“Ми шкодуємо про рішення Росії не брати участь у недавньому засіданні в ОБСЄ, щоб розвіяти занепокоєння з приводу своєї незвичної військової діяльності. Росія повинна поважати свої міжнародні зобов’язання”, – додав він.

Столтенберг зазначив, що за останні дні на сході України було вбито кілька українських солдатів, і висловив співчуття з приводу недавніх втрат, які зазнали Збройні сили України.

Він нагадав, що підтримка НАТО суверенітету та територіальної цілісності України є незмінною. Союзники не визнають і не будуть визнавати незаконну та нелегітимну анексію Криму Росією. НАТО продовжує закликати Росію припинити підтримку бойовиків на сході України та вивести свої сили з української території.

Джерело – Укрінформ