Коаліція військ під керівництвом НАТО в Афганістані покине країну в координації із запланованим виведенням США до 11 вересня, заявив у середу вищий дипломат Вашингтона напередодні офіційного оголошення про закінчення двох десятиліть боїв.

Близько 7000 неамериканських військ в основному з країн НАТО, а також Австралії, Нової Зеландії та Грузії перевищують 2500 американських військовослужбовців в Афганістані, але все ще покладаються на американську повітряну підтримку, планування та керівництво для своєї навчальної місії.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив у Брюсселі, що настав час союзникам з НАТО досягти своєї мантри про те, що союзники разом виїжджають в Афганістан.

“Я тут, щоб тісно співпрацювати з нашими союзниками, (генеральним секретарем (НАТО) за принципом, який ми встановили з самого початку: разом, адаптуватися разом і виходити разом”, – сказав Блінкен у телевізійній заяві в штаб-квартирі НАТО .

“Ми будемо дуже тісно співпрацювати в найближчі місяці щодо безпечного, навмисного та скоординованого виведення наших сил з Афганістану”, – сказав Блінкен, стоячи поряд із Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом,

Міністри закордонних справ та оборони НАТО обговорять свої плани пізніше в середу за допомогою відеоконференції. Високопоставлений дипломат НАТО заявив Reuters, що жоден союзник не повинен протидіяти офіційному оголошенню президента США Джо Байдена, яке очікується пізніше в середу, щодо повного виведення військ США до 11 вересня.

Джерело – Reuters