Росія відвела лише кілька тисяч військовослужбовців від кордону з Україною. В основному були відведені порожні військові вантажні автомобілі та бензовози, які після розвантаження під виглядом відведення військ, направленні за поповненням запасів.

Високопосадовці Міністерства оборони США заявили, що близько 80 000 російських військовослужбовців залишились біля кордону з Україною.

Це значно більша кількість військ, які Росія зосередила там з моменту анексії Криму Москвою в 2014 році.

Деякі американські чиновники заявляють, що розміщення військ по суті має на меті визначити межі підтримки Заходу і США. За словами цих чиновників, Росія хоче побачити реакцію Заходу, але таку, яка не відповідатиме надіям українського уряду.

Можливо, Росія вже досягла цієї мети. США заявили, що готові ввести додаткові санкції проти Москви, і висловили рішучу підтримку Україні. Але адміністрація Байдена не зробила жодних кроків для просування вперед до членства в НАТО чи значного збільшення військової допомоги Києву.

Постачання води для Криму залишається ключовим моментом в цьому протистоянні. Якщо Росія здійснить вторгнення на територію, підконтрольну Україні, це може послабити жорсткий контроль за водопостачанням Криму, яке Україна здійснила після анексії 2014 року. Вищі американські чиновники вважають, що вторгнення з метою забезпечення водопостачання залишається реальною загрозою.

Але проблема води назріває вже сім років, і Росія ніколи не робила таких кроків, щоб захопити контроль над водопостачанням. Переїзд з Криму в інші частини української території спричинив би рішучу реакцію міжнародного співтовариства, і російській владі довелося б вирішити, чи вартують затрати як у фінансовому, так і дипломатичному плані.

Адміністрація Байдена має збільшити військову допомогу Україні для ефективної протидії Москві. Але хитрість є в тому, щоб зміцнити українську армію. Тоді можливе вторгнення Росії буде для неї виснажливим фактором, і вона тричі подумає чи варто це робити.