Державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати розглядають запит України на “додаткову” військову допомогу для запобігання агресії Кремля після масового нарощування російських сил поблизу спільного кордону та анексованого Криму.

Київ подав запит на системи протиповітряної оборони США та протиcнайперські технології, а також можливе розміщення ракет Patriot в Україні.

6 травня Блінкен сказав “Радіо Свобода” в інтерв’ю в українській столиці, де він зустрівся з вищими керівниками країни, включаючи президента Володимира Зеленського, що Пентагон “розглядає, яку додаткову допомогу – крім дуже значної допомоги, яку ми маємо вже надане, включаючи обладнання – було б корисним для України вже зараз. Це дуже активний розгляд “.

США надали Україні майже 5 мільярдів доларів фінансової, гуманітарної та військової допомоги – включаючи летальну протитанкову зброю – Україні з 2014 року, коли Росія примусово анексувала Крим та підтримала сепаратистів у двох своїх східних провінціях, що спричинило війну, яка призвела до вбито понад 13 000.

Джерело – Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода