Посланець США при ООН закликав Росію негайно припинити насильство в Центральноафриканській Республіці (ЦАР) і витягнути “найманців” із бідної, але багатої на ресурси країни.

Посол США Лінда Томас-Грінфілд заявила про це 30 червня після того, як у звіті ООН зазначено, що російські військові інструктори та сили ЦАР, яких вони підтримують, вчинили невибіркові вбивства, застосували надмірну силу проти цивільного населення та пограбували в зруйнованій війною африканській країні.

“Росія повинна негайно припинити насильство, притягнути до відповідальності винних та усунути найманців, що загрожують миротворцям ООН та підривають їхню важливу роботу на підтримку миру та безпеки в ЦАР”, – сказала вона.

Сотні російських радників разом з миротворцями ООН та спецпідрозділами Руанди допомагають президенту Фаустину Архангену Туадері боротися з повстанськими угрупованнями, пов’язаними з екс-президентом Франсуа Бозізе в громадянській війні ЦАР.

Західні держави заявляють, що російські інструктори насправді є найманцями групи Вагнера, російського військового підрядника, пов’язаного з урядом.

Уряд ЦАР відхилив звинувачення, висловлені в щорічному звіті про санкції ООН, як “наклепницькі” твердження, тоді як Кремль назвав їх “брехнею”.

Джерело – RFE / RL