Росія продовжує нарощувати військове угрупування в окупованому Криму. Згідно з попередніми планами Міністерства оборони РФ до 2025 року загальна чисельність російських окупаційних військ на півострові повинна перевищити 42 тис осіб.
З урахуванням проведених масштабних навчань російськими військами на території окупованого півострова з 2020 по 2021 р.р, можна говорити про те, що чисельність угруповання ЗС РФ в Криму вже перевищує 34 тис осіб.
До окупації Криму російське військове угруповання налічувала в межах 10-12 тисяч чоловік. Тобто, грубо кажучи, за період окупації, щорічно угруповання збільшувалася на 3 тис чоловік.
За рахунок великого людського і технічного ресурсу Збройних Сил РФ збільшення цього угруповання може бути зупинено не так політичними методами, скільки виснаженням природних ресурсів півострова.
Очевидно, що збільшення чисельності угруповання російських окупаційних військ, насичення півострова технікою, будівництво новий військових частин, військових баз, а також житла військовослужбовців в непередбачених для цього генпланом місцях, виснажує водні ресурси Криму, призначені в першу чергу для цивільного населення.
Настільки неконтрольована мілітаризація несе серйозну загрозу не тільки для України, але і абсолютно для будь-якої країни чорноморського басейну. Головне те, що політичними методами вона не може бути зупинена. У нинішніх умовах можливо лише створення силового противаги в регіоні, здатного стримувати імперські амбіції Кремля.